1. Kim jesteśmy?

Nasza firma zajmuje się świadczeniem korzystnych dla klienta usług pozabankowych. Oferujemy alternatywne dla banków oraz indywidualnie dopasowywane metody finansowania firm. Zajmujemy się również zarządzaniem aktywami, a także negocjacjami z bankami podczas wykupu wierzytelności.

2. W jaki sposób działamy?

Nasze propozycje są zawsze dopasowane do możliwości i sytuacji klienta. Każdy wniosek jest rozpatrywany wobec indywidualnych kryteriów, a pod uwagę jest brane wiele czynników. Decyzja o przyznaniu pożyczki zapada w ciągu maksymalnie 48 godzin. Nie weryfikujemy historii naszych klientów w bazach BIK, BIG, KRD. Udzielamy pożyczek w wysokości od 100 000zł do 10 000 000zł, a zabezpieczenie stanowią nieruchomości zabudowane i niezabudowane.

3. Dlaczego warto nam zaufać?

Jesteśmy wiarygodnym pośrednikiem o indywidualnym podejściu do klienta. Wykonując swoją pracę stawiamy na kompleksowość usług, poufność oraz bezpieczeństwo. Gwarantujemy duże szanse uzyskania finansowania, dogodne warunki spłaty oraz możliwość przedłużenia terminu finansowania.

4. Komu dedykowane są nasze usługi?

Nasze usługi kierowane są do klientów biznesowych, którzy poszukują rozwiązań alternatywnych dla ograniczonej oferty banków. Pomagamy firmom w ciężkich sytuacjach, a także oferujemy kompleksowe usługi umożliwiające szybki rozwój i gwarancję bezpieczeństwa.

5. Co proponujemy naszym klientom?

Oferujemy pożyczki na dogodnych warunkach, dopasowane do potrzeb i możliwości klienta. Ograniczamy formalności, nie weryfikujemy BIK, KRD, ZUS oraz US i nie sprawdzamy zdolności kredytowej. Posiadamy również bogatą ofertę usług faktoringowych w różnych wariantach.

6. Jakie dokumenty są niezbędne do przeprowadzenia analizy?

Wstępna decyzja o przyznaniu pożyczki jest podejmowana zaraz po przeprowadzeniu analizy, na rzecz której należy dostarczyć następujące dokumenty (w zależności od rodzaju nieruchomości mogą się one różnić): formularz zgłoszeniowy, umowa sprzedaży bądź inny dokument potwierdzający nabycie, numer Księgi Wieczystej, wypis z rejestru gruntów, wyrys z mapy ewidencyjnej, czytelne, kolorowe zdjęcia nieruchomości.

7. Czy konieczne jest przygotowanie operatu szacunkowego przez rzeczoznawcę?

Wykonanie operatu szacunkowego jest konieczne do finalizacji umowy pożyczki, przy czym koszt jego wykonania ponosi Pożyczkobiorca. Operat szacunkowy jest formalnym potwierdzeniem wartości zabezpieczenia kredytu. Pożyczkobiorca ma jednak prawo do podjęcia decyzji w kwestii zlecenia przygotowania aktualnego operatu szacunkowego.

8. Jakie warunki trzeba spełnić, by doszło do wypłaty pożyczki?

Jeśli nieruchomość ma status własności, pieniądze wypłacane są w momencie, gdy ukazują się wzmianki o przeniesieniu własności na podmiot udzielający finansowania. W przypadku użytkowania wieczystego, wypłata przyznawana jest gdy następuje całkowita zmiana właściciela.

9. Jak przebiega rozpatrywanie wniosku o pożyczkę?

Po wprowadzeniu wniosku o przyznanie pożyczki do systemu jest on weryfikowany i wyceniany w dziale nieruchomości. Sprawdzony wniosek opatrzony odpowiednią dokumentacją jest kierowany pod głosowanie. Jeśli kończy się ono wynikiem pozytywnym, Pożyczkobiorca jest informowany o decyzji o przyznaniu kredytu, a następnie zostaje wdrożona procedura weryfikacji partnerów transakcji.

10. Jak przebiega proces weryfikacji partnerów transakcji?

Pożyczkobiorca, jako partner transakcji jest proszony o określenie swojej sytuacji finansowej, a następnie informacje te są weryfikowane w bazie danych. Procedura ta nie ma jednak wpływu na historię kredytową - jest przeprowadzana w celu potwierdzenia tożsamości. Po skompletowaniu wymaganej dokumentacji następuje również weryfikacja terenowa.

11. Jak wygląda kwestia ubezpieczenia nieruchomości stanowiącej zabezpieczenie?

Nowa polisa ubezpieczeniowa nieruchomości powinna zostać zawarta za każdym razem, kiedy zmienia się właściciel nieruchomości. Po zmianie dotychczasowe ubezpieczenie przestaje obowiązywać. Następuje ponowna kalkulacja, zależna od rodzaju nieruchomości, jednak cena składki zwykle nie różni się zbytnio od dotychczasowej.